Авионско прскање против комарци во Скопје

Утрово се спроведува авионско прскање против комарци на подрачјето на Град Скопје.

Со тоа, како што соопшти Градот, се врши четвртата фаза од авионската дезинсекција против ларви од комарци.

Град Скопје апелира пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.08.2020 - 09:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега