Авион влета во силна бура, па настана хаос: Патниците врескаат и се молат (видео)

Авион „Рајан Ера“ на летот за Мароко за Белгија влетал во бурата „Денис“, а поради силниот ветер и турбуленции настанало паника во кабината а патниците почнале да плачат  и да се молат.

Иако преживеале вистински пекол, некој од патниците го снимил целиот настан.

Многу од патниците се држеле за раце додека автонот силно се тресел. После целата драма авионот успеал да слета на бриселскиот аеродром и покрај сините веторви со брзина од 100 километи на час.

За среќа нема повредени лица.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 15:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега