Авион се урна во Дубаи, има загинати

Четири лица загинаа кога авион се урна во близина на аеродромот во Дубаи.

Според информациите, загинале три државјани на Велика Британија и еден државјанин на Јужна Африка.

Малиот авион удрил три милји јужно од пистата. Авионот е во сопственост на американскиот технолошки гигант Ханивел, а се срушил заради технички дефект.

 

Дошло до целосна хаварија и застој на еден од најпрометните аеродроми во светот.
Набрзо потоа ситуацијата се нормализирала.

Истрагата е во тек.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 22:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега