Ава: Се селам во Србија - сакам да бидам актерка

Ава Карабатиќ која беше една од станарките на ВИП Големиот брат сега се реши да се испроба и во актерските води.

Ава изјави дека ќе се сели во Србија и дека сака да проба како ќе се снајде во некоја улога во филм.

Таа за 24сата.хр изјави дека ќе се сели само привремено во Србија бидејќи ја обожува родната Хрватска и не може да се замисли да живее на друго место.

најчитано сега