Ауеро се онесвестил во соблекувалната и итно е префрлен во болница

 

На пријателскиот натпревар помеѓу Аргентина и Нигерија се случи непријатен момент, Серхио Агуеро се онесвестил на полувремето во соблекувалната по што веднаш бил префрлен во болница.

Аргентина на полувремето водеше со 2-1, еден од стрелците беше и Агуеро. Но во второто полувреме Нигеријците погодија три пати и победија со 4-2. 

Агуеро не се појави на теренот во вториот дел, напаѓачот на Сити се онесвестил во соблекувалната и бил префрлен во болница.

„Имаше главоболка и мораше да замине“ - изјави селекторот Жорге Сампаоли.

Очигледно на Аргентинците не им било до фудбал во второто полувреме по она што се случило во соблекувалната во вториот дел.

 

 

 

14.11.2017 - 22:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа