„Ауди“ со косовски регистрески ознаки украдено на Партизанска

Возило со косовски регистерски ознаки било украдено вчера на булеварот „Партизански одреди“.

„Вчера во 18:15 часот во Секторот за внатрешни Скопје 50-годишниот Ш.З. од Косово пријавил дека на булеварот “Партизански Одреди“ непознат сторител извршил одземање на патничко моторно возило “Ауди“ со косовски национални ознаки.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот“, информираат од МВР.

 

 

 

 

 

10.11.2018 - 15:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега