Арта Точи ќе дојде на местото на Весел Мемеди

Откако Собранието ќе ја констатира оставката на Весел Мемеди, следна на листата за пратеници е Арта Точи од Алијанса за Албанците, информира Алсат-М.

 

Арта Точи во времето кога Алијансата за Албанците беше дел од владината коалиција и ја вршеше функцијата заменик-министер за надворешни работи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.06.2019 - 16:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега