Арсовски: „Рекет“ може да влијае најмногу на изборните резултати

Аналитичарот Петар Арсовски вели дека случајот „Рекет“ може да влијае најмногу врз изворните резултати на пролет.

-„Рекет“ по мене е најголемата варијабла која најмногу влијае на рејтингот на сите партии во предизборието. Помалку, според мене, од недобивањето на датум за ЕУ, помалку од која било варијабла бидејќи се сите политички елити вмешани внатре, бидејќи го покажува најлошото лице на македонската правда и тука губитници се сите политички елити, истакна тој во гостувањето на „Клик Плус“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.11.2019 - 22:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега