Аркан само еднаш во животот заплакал и тоа само поради овој човек

Драган Јоксимовиќ Јоско е убиен на 4 фебруари 1988 година на стохломскиот хиподром Солова.

20- годишен Финец Јан Ранинен, најмен наркоман,  го усмртил со два куршуми во глава.

Јоксимовиќ, најголем авторитет на скандинавското подземје, додека бил жив бил еден од најдобрите пријатели на Аркан.

Смртта на неразделните другари, го потресе Аркан, кој инаку важеше за смирена личност, до таа мера што како наведуваат оние кои го познаваа, за прв пат во животот пуштил солза.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2019 - 23:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега