Арбиенби ги откажа резервациите за Вашингтон во пресрет на инаугурацијата

Компанија за изнајмување станови, Арбиенби ги откажа резервациите за Вашингтон во пресрет на инаугурацијата. Денес соопшти дека ќе ги откаже и блокира сите резервации за Вашингтон во текот на неделата на инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Josephозеф Бајден, закажана за 20 јануари, пренесува Бета. 

 

„Арбиенби ќе ги откаже резервациите за Вашингтон и периферијата во текот на неделата на инаугурацијата“, се вели во соопштението, додавајќи дека ќе блокира какви било нови резервации во тој период.

Компанијата изјави дека парите ќе им бидат вратени на оние кои веќе имаат резервации и додаде дека ќе бидат обештетени и сопствениците кои веќе ги изнајмиле своите имоти.

Одлуката беше донесена една недела по немирите во Капитол Хил, каде приврзаниците на претседателот во заминување Доналд Трамп насилно упаднаа во зградата на Конгресот, додека официјалните лица одржуваа седница за да ги потврдат резултатите од претседателските избори.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.01.2021 - 23:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега