Арбер Адеми предизборно ги промени имињата на две училишта во Чаир

Основните училишта во Чаир: „Рајко Жинзифов“ и „Никола Вапцаров“ и официјално се со сменети имиња. Тие сега се викаат „Исмаил Ќемали“ и „Имри Елези“.

 

Ова денеска го објави министерот за образование Арбр Адеми.

-Откако ги потпишав потребните акти, конечно се реши прашањето со имињата на училиштата во Чаир, напиша Адеми.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2020 - 08:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега