Апсење во Трговскиот Мавровка

Околу 22.00 часот синоќа во близина трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје полициски службеници го лишиле од слобода 20-годишниот А.М. поради сомнение дека претходно на булеварот „Крсте Петков Мисирков“ извршил разбојништво над 18-годишната Н.Н. од Скопје.

Тој и одзел мобилен телефон.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.06.2019 - 15:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега