Апсење во Градскиот Парк во Скопје - скопјанка ќе лежи во затвор

Во 18 часот и 15 минути во Градски парк Скопје од слобода е лишена 30-годишната М.Р. од Скопје.

таа е уапсена поради основано сомнение за сторено кривично дело по член 215 и член 216 од КЗ на РМ.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

 

 

 

21.04.2018 - 15:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега