Апсење во Градскиот Парк во Скопје

Маж уапсен во Градскиот Парк во Скопје.

Во 15.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Градскиот парк го лишиле од слобода 30-годишниот Д.К. од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 10:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега