Апсење во Гази Баба и Кисела Вода- три лица приведени

Три лица биле приведени од страна на скопската полиција и тоа во Гази Баба и Кисела Вода поради поседување на дрога и оружје.

Имено синоќа во 00.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба ги лишиле од слобода Д.Ф.(31) и С.Ч.(19), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Нешто подоцна во 01 часот и 45 минути, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Кисела Вода извршиле преглед кај Д.К.(30) од Скопје и пронашле нож. Тој бил приведен поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје.

По документирање на двата случаи, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2020 - 10:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега