Апсење во Гази Баба

Скопјанец бил уапсен вчера во Гази Баба откако полицијата на дело го фатила со дрога.

МВР денеска информира дека во 13.35 часот полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба го привеле 35-годишниот Д.Ѓ. од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.10.2019 - 10:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа