Апсење награничен премин „Меџитлија“- приведени 4 лица

Четири лица уапсени на граничниот премин „Меџитлија“ откако се обиделе да преминат илегално во Грција.

-Вчера во 11.15 часот во село Драгош, битолско, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Меџитлија”, ги лишиле од слобода Ф.М.Р.(23), М.П.Ј.,  Д.Л.Ц.(22) и М.Р.А.(26), сите од Куба, при обид илегално да ја преминат државната граница од Македонија во Грција- велат од МВР.

По извршени проверки било утврдено дека на 11.09.2019 тие легално влегле во Македонија на Граничниот премин „Табановце“.

Приведените биле предадени на инспектор при одделот за прекуграничен криминал за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.09.2019 - 12:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега