Апсење на Табановце и Блаце

Во 04.50 часот на Граничен премин „Долно Блаце“ бил лишен од слобода 24-годишниот А.Р. од Р.Косово, поради непоседување на документ за идентификација.

Лицето е предадено на полициски службеници од Регионален центар за гранични работи „Север“ за понатамошна постапка.

исто така, во 12.20 часот на Граничен премин „Табановце“ бил лишен од слобода Ф.Е.(23) од Р.Турција, кој при пасошка контрола приложил туѓа патна исправа.

Лицето е предедено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2020 - 11:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега