Апсење на „Илинденска“ во Тетово

Вчера попладне полицијата спровела судска наредба и го уапсила 29- годишниот Б.Б од Тетово кој бил осуден на затворска казна, по што е пренесен во Идризово.

Вчера околу 13.50 часот на улица „Илинденска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово со судска наредба го привеле Б.В.(29) од Тетово, осуден на затворска казна за извршено кривично дело „разбојништво“.

Б.В. бил спроведен во Казнено-поправната установа „Идризово“ во Скопје за издржување на затворската казна. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2019 - 16:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега