Апсење на граничниот премин „Деве Баир“

 

Вчера во 13:50 часот на Граничен премин „Деве Баир“, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа-зелена карта“, бил приведен 51-годишниот С.Р. од Република Турција, кој управувал товарно возило „ДАФ“ со полуприколка со турски национални ознаки.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица „Крива Паланка“ за понатамошна постапка.   

 

 

 

16.11.2018 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега