Апсење на Граничниот Премин Блаце

 

Во 16  часот во текот на вчерашниот ден на влез во Македонија на Граничниот Премин „Долно Блаце“,  при контрола на 25-годишниот Г.Х. од  Косово, било утврдено дека истиот евидира со мерка „Апси“.

Момчето од Косово било лишено од слобода и околу 17 часот и 50  минути со потврда за предавање бил предаден на полицијата Гази Баба.

 
 
10.01.2017 - 13:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа