Апсење на Граничниот Јажинце

Вчера во 13 часот и 45 минути на Граничниот премин Јажинце, на влез во Македонија, бил приведен 56-годишниот С.Г. од Косово, поради постоење сомнение за фалсификување на ВИН бројот на неговото патничко моторно возило „мерцедес230 Е“.

С.Г. и возилото биле предадени во СВР Тетово за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.11.2019 - 12:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега