Апсење на аеродромот во Скопје

Маж бил уапсен вчера на граничниот премин Аеродром во Скопје.

 

При пасошка контрола вчера во 05:40 часот, 58-годишниот Д.Р. од Гњилане, Косово, приложил српска патна исправа и грчка возачка  дозвола. По извршени проверки било констатирано дека грчката возачка дозвола била фалсификувана. Д.Р. бил приведен и предаден на инспектор од Регионалниот центар за гранични работи Север за понатамошна постапка.  

 

 

 

13.10.2018 - 12:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега