Апсење на аеродромот во Скопје

На граничниот премин Меѓународен аеродром Скопје, 28-годишниот З.Т. од Албанија се пријавил со фалсификувана грчка лична карта на име 27-годишниот А.Т., информира МВР.

По извршениот разговор со него изјавил дека  грчката лична карта е фалсификувана  и дека ја имал купено од непознато лице во Грција. Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.10.2020 - 11:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега