Апокалипса која се гледа еднаш на 100 години: Снегот и лавините убија 26 лица во Европа

Тројца мажи загинаа во лавина во близина на Австрија. Трае потрагата и по четвртиот маж кој бил со нив.

Во Франција пак загинаа двајца вработени на скијалиште. 

Екстремно зимските услови во Европа однесоа 26 животи.

Se e okovano so mraz i sneg i izdaden e crven meteoalarm.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2019 - 08:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега