Апелациониот суд одлучи: Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

 

Апелациониот суд денеска донесе одлука притвор за режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и Горан Ѓошевски поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски.

Денеска беше одржана јавна седница на која нивните адвокати бараа укинување на притворот и одредување на послаба мерка или куќен притворч

Владо Јовановски и Борис Дамовски, кои од домашен притвор завршија во затворот во Шуто Оризари поднесоа жалба до Апелација.

Тие се во притвор за настаните на 27 април во македонското Собрание.

 

 

 

07.12.2017 - 15:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа