Апелација на јавна седница ќе одлучува за жалбите на Јовановски и Дамовски

Владо Јовановски и Борис Дамовски, кои од домашен притвор завршија во затворот во Шуто Оризари поднеле жалба до Апелација.

Апелација на јавна седница ќе расправа за нивните жалби.

Тие се во притвор за настаните на 27 април во македонското Собрание.

 

 

 

07.12.2017 - 12:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа