Апасиев: Се моли Шекеринска да иде у пи*ку матер

Новиот пратеник од редовите на Левица, Димитар Апасиев, на својот Фејсбук профил ѝ порача на министерката за одбрана Радмила Шекеринска „да оди во пи*ку матер, од Карпалак, па лево“.

Тој и фејсбук статус, на деветнаесет годишнината од масакрот кај Криволак, нарекувајќи ја министерка за одбрана на УЧК.

„Се моли Шеќеринска да иде у пи*ку матер. Од Карпалак, па лево!“, напиша Апасиев.

На ова реагираше портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, кој му порача на Апасиев да ги врати парите од СЈО и дека такви фашиисти како него не ѝ требаат на државава, а засега нема реакција од Шекеринска.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.08.2020 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега