Апасиев до Зајкова: Северномакедонка од Килкис

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев преку социјалната мрежа Фејсбук, испрати порака до претседателката на ЛДП, Моника Зајкова, која претходно денеска изјави „Јас сум по потекло од Кукуш, говорам македонски јазик и секогаш ќе бидам горда Македонка“.

Апасиев ја нарече „Северномакедонка од Килки“.

25.01.2023 - 16:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега