Антикорупциска ќе расправа за приговорот поднесен од ВМРО-ДПМНЕ против градоначалникот на Ѓорче Петров

 Државната комисија за спречување на корупцијата денеска ќе одржи две седници.

На седниците на дневен ред е постапување по приговор поднесен од овластен подносител генерален секретар Игор Јанушев, ВМРО-ДПМНЕ, против градоначалникот на општина Ѓорче Петров.

Комисијата ќе постапи и по предмети отворени по сопствена иницијатива поврзани со изборниот процес 2019 година, како и по предмети отворени во постапки по службена должност и други предмети за можен судир на интереси.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.04.2019 - 08:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега