Антикорупциска ќе испитува на кој начин е извршен избор на канцелариските простории на Иванов

На денешната седница по сопствена иницијатива Државната комисија за спречување на корупцијата ќе го испитува начинот на кои е извршен избор на канцелариските простории на поранешниот претседател Горѓе Иванов, а ќе испитува и како се трошат буџетските пари во државните и во јавните институции и друштва.

Во фокусот ќе биде Собранието, користењето на патни трошоци, ќе се испитуваат одлуките за користење службени возила, за репрезентации, надоместоци за превоз, за стан, за одвоен живот, додека пак анкетни листови и формулари ќе бидат испратени до сите државни институции

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2019 - 12:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега