Англичаните бесни на судијата: Сите ја споделуваат оваа фотографија - дали е ова кражба

Репрезентацијата на Хрватска се пласираше во финале на Мундијалот, бидејќи ја поеби Англија во судискиот продолжеток со 2:1. Сепак, една одлука на судијата крена прашина после натпреварот.

Англиските медиуми и навивачи се огорчени после поразот, но не на своите играчи туку на судијата.

Н друштвените мрежи кружи фотографија од изедначувачкиот гол на Хрватите, кога судијата Чакир не ја видел високо подигнатата нога на стрелецот Перишиќ, па Турчинот е посочен како главен виновник за поразот после продолжетокот.

 

 

 

12.07.2018 - 08:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега