Англицанец (59) во притвор во Хрватска: Извршил сексуално злосторство над дете

Државното бвинителство во Ријека спроведе испитување на 59- фодишен англичанец за кој се сомнева дека извршил дека извршил бесрамно дело кое е еднакво на силување над дете.

Ситуацијата се одвивала во еден хотел , но поради заштита на жртвата идентитетот и околностите не се познати.

Се наведува дека детето му се доверило на татко си што се случило, па тој повикал полиција.

Судијата на осомничениот му одредил притвор од месец дена, а истрагата е се уште отворена.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 12:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега