Анѓушев: Ние што имаме повеќе пари треба повеќе да дадеме

Мислам дека ние што имаме повеќе пари, треба да плаќаме и повеќе данок. Мерката нема да има никакво влијание врз индустријата бидејќи најголемиот дел од другите даноци останува ист – вели вицепремиерот Кочо Анѓушев одговарајќи на новинарско прашање.
„Сите ти што имаме поголеми приходи да помогнеме да изградиме една пофер заедница“ – вели Анѓушев

 

 

 

06.11.2018 - 12:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега