Ангелов за пресудите од 27 април: Строги но праведни затворски казни

Стојанче Ангелов, коментирајки ги денешните пресуди за настаните од 27 април на неговиот Твитер профил напиша: 

“Строги но праведни затворски казни за организаторите и извршителите на пеколниот план и насилства од крвавиот 27 април. Игор Дурловски кој наивно наседна на овој план доби ослободителна пресуда. Груевски го следел објавувањето на пресудата од луксузен хотел во Будимпешта.” – напиша на Твитер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 15:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега