Ангела Меркел заминува на одмор - познато каде ќе ги помине слободните денови

Германската каценалрка Ангела Меркел уште денеска има државнички обврски, после што заминува на одмор. Светските медиуми веќе претходните денови објавиле дека Меркел ќе отиде на одмор после својот роденден.

Канцеларката ќе одмора на Алпите, а планира и да оди на премиерата на „Танхојзер“ во Бајројт.

Како што е наведено планира и да ја прочита книгата „Жената која трепери“ од американската авторка Хустведт, пишува Билд.

Во книгата се зборува за жена која има напади на треперење, како и самата Меркле.

Да потсетиме, Ангела Меркел која нполни 65 години, веќе неколку пати имала напади на тресење во јавност за време на официјални настани.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.07.2019 - 13:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега