Андов: Нема ништо лошо во идејата за тргање на бариерите во регионот

Поранешниот претседел на Собранието, Стојан Андов за Канал 5 оценува дека на инцијативата на лидерите на Западен Балкан  треба да се гледа позитивно.

-На Македонија и е потребно едно такво решение, тоа ја подобрува меѓусосетската состојба и зажтедува многу пари, но оваа иницијатива не е замена за ЕУ, вели Андов.

Андов  во 80-тите години беше сојузен министер во Југославија задолжен за економските ресори и трговските договори,

Сепак и тој е на став, дека таа во никој случај не треба да биде замена за интеграцијата на регионот во ЕУ. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.11.2019 - 15:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега