Андов: Да не си ја загорчуваме иднината

Стојан Андов вечерва во „Само Вистина" на Канал5 рече дека и пред атентатот вратите на ЕУ биле отворени, но потоа се создало студенило.

- Подготвувам нова книга за македонско-албанските односи во изминативе години, ставовите на луѓето постојано се менуваа на ова прашање меѓутоа треба да вложиме напор да гледаме со поотворени очи на ова прашање и да не си ја загорчуваме иднината поради ладните односи, дециден е Андов.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.05.2019 - 20:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега