Анализата на крвта на возачот на автобусот ќе покаже кој е виновен за трагедијата

Возачот на автобусот кој синоќа се преврте на автопатот Скопје Тетово преживеа и му се земени примероци од крв и урина за анализа.

-Според првичните информации од лице место, несреќата се случи попладне во близина на селото Ласкарци, кога автобус на компанијата „Дурмо турс“ со гостиварски таблици преминал преку спротивната лента на автопатот, а потоа излетал преку локален пат и се превртен на кров“ - соопшти ОЈО.

Анализата ќе покаже кој е виновникот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2019 - 09:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега