Ана Курникова и Енргике Иглесијас открија како им се вика новородената ќерка - кратко име, кое е популарно и во Македонија

Пејачот Енрике Иглесијас и неговата сопруга, тенисерката Ана Курникова на 30. јануари оваа година добија ќерка, а славната русокоса се породи во тајност.

Први фотографии од бебето објавија во средината на февруари, но дури неодамна пејачот го обелодени името на своето трето дете.

Девојчето го добило името Мери, но Ана и Енрике откриле дека повеќе ја нарекуваат Маша. Маша во Русија, татковината на некогашната тенисерка, е кратенка од Марија која добаѓа од хебрејските зборови „копје“ и „возвишена“, односно онаа која го љуби Бога.

 
 
 
View this post on Instagram

My Sunshine 01.30.2020

A post shared by Enrique Iglesias (@enriqueiglesias) on Feb 13, 2020 at 10:13am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.03.2020 - 10:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега