Ана Ивановиќ објави фотка од роденденот, но сите гледаа во еден детаљ (ФОТО)

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ, вчера го прослави својот 32 роденден, а за да и го разубави денот, нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер, со прекрасна порака и го честиташе роденденот на Инстаграм.

„Среќен роденден на најпрекрасната сопруга и мајка. Прекрасна година е позади нас, се радувам и на наредните години со тебе и нашето семејство“, напиша фудбалерот.

Тенисерка се „пофали“ и со гламурозното издание по повод роденденската прослава и собра околу 45 илјади лајкови.

„Какви нозе“, „Прекрасна си“, „Магепсана сум, најубавата тенисерка на светот!“ и „Прекрасно изгледаш, а твоите нозе пак…“, се само дел од коментарите на нејзините обожаватели на Инстаграм.

 
 
 
View this post on Instagram

Bday celebrations

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on Nov 6, 2019 at 1:34pm PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.11.2019 - 23:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега