Ана Брнабиќ е мандатар на новата српска Влада

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ соопшти дека актуелната премиерка Ана Брнабиќ е мандатарка на новата српската Влада.


– Имам многу високо мислење за Ана Брнабиќ, се работи за жена кој својот мандат не го сфати како период за додворување на било кој, туку жестоко се бореше за сите, рече Вучиќ.

Српскиот министер за финансии, Синиша Мали претходно соопшто дека едногласно го прифатиле предлогот на Вучиќ за мандатар на новата Влада.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.10.2020 - 20:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега