АМСМ со вонредно соопштение: Зарбана за сообраќај на тешки товарни возила на патот Дебар-Маврово

АМСМ утрово преку вонредно соопштени до медиумите информираше дека на патот Маврово-Дебар има забрана за тешки товарни возила.

- Од 09:50 часот има забрана за ТМВ на патниот правец Дебар-Маврово  во двете насоки - информираше АМСМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 10:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега