АМСМ со вонредно соопштение: Променет режим на сообраќај на автопатот Скопје – Тетово кај патарината Глумово

 Режимот на сообраќај на автопатот Скопје – Тетово кај наплатната станица Глумово – Скопје ќе биде променет од денеска до 17. месецов поради работа на пат, соопшти АМСМ.

Промената на режимот на сообраќај е поради изведување градежни активности при поставување индуктивни јамки  на тој дел од автопатот.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 10:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега