АМСМ со важна вест за состојбата на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози.

 ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината  спрема условите на патот.

 

 Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ  се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2020 - 18:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега