АМС информира: Регионалниот пат од Велес кон Прилеп ќе биде во прекин

АМСМ со вонредно соопштение информираше дека патот Велес-Прилеп ќе биде во прекин.

-Од 15.50ч. во Велес од стар мост на ул. Димо Наумов до клучка Каласлари регионалниот пат кон Прилеп, сообраќајот ќе биде во прекин поради изведување градежни работи - информира АМСМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.02.2020 - 16:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега