Американец скокна од мост во Мостар, па мораа да го спасуваат за да не се удави (ВИДЕО)

Филмски сцени од спасување на млад Американец во Мостар откако скокнал од мост во реката, по што почнал да се дави.

Американецот почнал да се дави, по што реагирале двајца жители на Мостар со туристички чамец со кој успеале да го извлечат од водата.

Драматичната акција за спасување се случила вчера во попладневните часови кога храбрите жители на Мостар го спасиле Американецот.

13.05.2022 - 18:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега