Амди Бајрам: Северна Македонија беше моја визија уште од 1996 година

Амди Бајрам кој е претседател на партијата Сојуз на Ромите на Македонија, го отвори годинешниот традиционален Ромски бал со честитка за новото име Република Северна Македонија.

Тој истакна дека тоа му била визијата од  1996 година, споредувајќи ја кратенката на новото име (иако неправилно поставена) со кратенката на неговата партија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2019 - 11:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега