Амди Бајрам рече немам имот - пратеничката Стојчевска од СДСМ пријавила само кредит

Пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска позната по големите патни трошоци,  пријавила во имотниот лист до Комисијата за спречување корупција дека има кредит кој ќе го отплаќа до 2024 година.

На име на сопругот има две куќи во Делчево, стекнати со наследство и стан во Скопје, Пежо 206 и еден автомобил на име на децата, пренесе Емагазин.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 08:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега