Амди Бајрам до Заев: Премиер не ми одговорил вака, се гледа дека сте за народот

 

 

Амди Бајрам кој е дел од седницата за пратенички прашања, пораба од владата мерки за надминување на сиромаштијата.

Премиерот Заев му одговори дека се залагаат за Закон за бесплатно болничко лекување.

- Тоа не го бараат богатите бидејќи тие може да го плаќаат надоместокот, туку тоа го бараат сиромашните граѓани, рече Заев.

Овој одговор го израдува Амди кој му рече на премиерот дека се гледа дека се залага за народот и дека ниеден премиер не му одговорил така.

 

 

 

22.02.2018 - 14:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа